200 zł za przeniesienie konta

Jeśli masz niepotrzebne konto to zamiast je zamykać – przenieś je do Credit Agricole i zgarnij 200 zł. Nie masz takiego konta? To załóż je i wtedy przenieś! 🙂 Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego rachunku to napisz do mnie, chętnie Ci doradzę.

Sama skorzystałam już z opcji przeniesienia i przytuliłam wypasiony przelew, jednak nie obyło się bez problemów. Szerzej o moich doświadczeniach z Credit Agricole przeczytasz w dalszej części wpisu (polecam – poruszam tam kilka nurtujących kwestii).

Dodatkowe 500 zł

Zakładając konto online możesz we wniosku wpisać kod osoby polecającej i zgarnąć dodatkowe 50 zł (osoba polecająca też otrzyma 50 zł). Warunkiem otrzymania premii jest w każdym z trzech miesięcy (zaczynając od pierwszego pełnego miesiąca po podpisaniu umowy) zapewnić wpływ w wysokości min. 1500 zł (min. 500 zł w przypadku 1Konta) lub wydać kartą min. 300 zł. Oczywiście najłatwiej spełnić warunek z wpływami na konto, ponieważ tego samego wymaga od Ciebie promocja z przeniesieniem konta.
Maksymalnie za polecenia możesz otrzymać 500 zł, więc bank zapłaci Ci tylko za 10 poleconych osób.

Warunki promocji

p

Tylko nowi klienci

W promocji możesz wziąć udział jeśli w ciągu 12 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku nie posiadałeś konta w Credit Agricole.

Zasady – krok po kroku

l

1. Rejestracja

Wypełnij wniosek na dedykowanej stronie promocji (o tym które konto warto wybrać piszę w dalszej części wpisu) wraz z kartą debetową oraz wyraź zgodę na działania marketingowe banku oraz otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną.

2. Rozmowa z konsultantem

Konsultant banku zadzwoni do Ciebie w celu umówienia wizyty w banku. Polecam Ci zapisanie się od razu na konkretną godzinę dzięki czemu będziesz obsługiwany poza kolejnością. Wizyta w banku musi odbyć do 31.12.2017 r (ale nie później niż 7 dni od złożenia wniosku).

3. Wizyta w placówce

Złóż dyspozycję przeniesienia rachunku. W tym celu będziesz musiał podać numer rachunku i nazwę banku. Dodatkowo bank wymaga złożenia zlecenia przekazywania środków przez naszego pracodawcę. Spokojnie – jest to jedynie papierek, który bank prześle do pracowacy (lub gdziekolwiek indziej, możesz podać dowolne dane, a i tak nikt tego nie sprawdzi – sama to przetestowałam) z prośba o przelewanie Twojego wynagrodzenia na nowe konto. Pracodawca nie ma obowiązku zastosowania się do tej prośby, a wręcz nie powinien tego robić bez konsultacji z Tobą. Możesz zatem podać dane pracodawcy jednocześnie informując go aby to pismo wyrzucił do kosza.

4. Wykonaj 3 przelewy

Gdy konto zostanie przeniesiowe musisz jeszcze zapewnić wpływ w wysokości min. 3000 zł (suma wpływów, moga być np. 3 przelewy po 1000 zł) w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych. Możesz zacząć wpłaty od miesiąca podpisania umowy lub od kolejnego. Pamiętaj jednak, że im szybciej spełnisz ten warunek tym wcześniej otrzymasz premię. Przelew może pochodzić z Twojego konta w innym banku, nie jest konieczne aby wpłat dokonywał Twój pracodawca (niezależnie od tego co powie Ci konsultant – regulamin jasno definiuje wpływy). Pienądze nie muszą „leżeć” na rachunku w Credit Agricole, możesz je wypłacić tuż po zaksięgowaniu środków na rachunku.

5. Sprawdź konto

Do końca następnego miesiąca (po zaksięgowaniu trzeciego przelewu) otrzymasz od banku 200 zł premii.

Checklista!

Listę kontrolną możesz wydrukować lub zapisać na komputerze i na bieżąco odznaczać wykonane etapy. Niestety popularny Adobe Reader nie pozwala na zapisanie pliku z zaznaczonym „ptaszkiem”, ale darmowy PDF-XChange Viewer posiada taką opcję. Jeśli nie chcesz drukować listy to warto pobrać tę przeglądarkę i w prosty sposób śledzić postępy w realizacji planu.

Do końca promocji pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

1Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS czy Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM – które wybrać?

1Konto (dostępne dla osób do ukończenia 27. roku życia)

 • 0zł opłaty za konto – bezwarunkowo darmowe
 • 0zł (lub 2,90 zł) opłaty za kartę – z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 1 zł
 • 0zł za wypłaty gotówki w bankomatach w placówkach banku, BZ WBK 24 i Euronet
 • 0zł za komunikaty SMS informujące o wychodzących/przychodzących przelewach i płatnościach kartą

Konto PROSTOoszczędzające

 • 4,90 zł opłaty za konto
 • 3,90 zł opłaty za kartę
 • 0zł za wypłaty gotówki w bankomatach w placówkach banku
 • 0zł za 5 pierwszych komunikatów SMS informujące o wychodzących/przychodzących przelewach i płatnościach kartą, każdy kolejny to koszt 0,30zł, opcję warto wyłączyć w placówce już przy otwieraniu konta

Konto PROSTOoszczędzające PLUS

 • 0zł (lub 9,90 zł) opłaty za konto – z opłaty zwalnia wpływ w kwocie min. 1 500 zł (a dla osób, które nie ukończyły 30. roku życia: 1 000 zł)
 • 0zł (lub 7,90 zł) opłaty za kartę – z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 500 zł
 • 0zł za wypłaty gotówki w wszystkich bankomatach w kraju
 • 0zł za 10 pierwszych komunikatów SMS informujące o wychodzących/przychodzących przelewach i płatnościach kartą, każdy kolejny to koszt 0,30zł, opcję warto wyłączyć w placówce już przy otwieraniu konta

Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM

 • 0zł (lub 14,90 zł) opłaty za konto – z opłaty zwalniają łączne wpływy w kwocie min. 10 000 zł (nie musi to być jeden przelew, możesz wpłacić 2 000 zł, przelać na inne konto, wpłacić ponownie i tak 5 razy, aby łączna suma wpływów na konto wyniosła min. 10 000 zł)
 • 0zł opłaty za kartę
 • 0zł za wypłaty gotówki w wszystkich bankomatach w kraju i za granicą
 • 0zł za komunikaty SMS informujące o wychodzących/przychodzących przelewach i płatnościach kartą

Jeśli masz mniej niż 27 lat to oczywiście wybierz 1Konto. W przeciwnym wypadku rozsądnie będzie wybrać Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub PREMIUM. W pierwszym musisz dodatkowo wykonywać kartą płatności na min. 500zł, a w drugim zapewnić wpływy na łączną kwotę min. 10 000zł. Nie musi to być jeden przelew – może być nawet 10 przelewów po 1000 zł.

Przy zakładaniu konta warto również podnieść limity transakcji (nie można tego dokonać w bankowości elektronicznej).

Ile czasu zajmie spełnienie wszystkich warunków?

  1. Wypełnienie wniosku – 5 min.
  2. Rozmowa z konsultantem – 5 min.
  3. Wizyta w oddziale – podpisanie kilku dokumentów i uzupełnienie danych – 15 min.
  4. Przelewy na konto – 3 x 1min.

MINUT

CO DALEJ?

Q

Zamykaj dopiero po otrzymaniu premii

Konto osobiste i kartę możesz zamknąć dopiero po otrzymaniu premii. W przeciwnym razie nagroda nie zostanie wypłacona.

Przeprawa z Credit Agricole

Pierwsza edycja promocji przypadła na moment, gdy zgarnęłam premię od PKO i chciałam zamknąć to konto. Wiele się nie zastanawiając postanowiłam przytulić 250zł za przeniesienie (tyle dawali poprzednio). Wypełniłam wniosek online i umówiłam z konsultantem termin wizyty w placówce. Później udałam się do PKO złożyć wzór podpisu, ponieważ konto otwarłam przelewem weryfikacyjnym. Zajęło to dosłownie 3 minuty (byłam w szoku, żadnych kolejek i sprawna obsługa). Do tej pory wszystko szło gładko. W Credit Agricole kolejka była dość spora ale nie miało to dla mnie znaczenia, ponieważ wcześniej umówiłam się na konkretną godzinę i nie musiałam czekać. Od doradcy dowiedziałam się, że muszę zapewnić „wpływ wynagrodzenia” od prawcodawcy, którego dane podam w oświadczeniu. Dla mnie była to oczywista nieprawda, więc nie dałam sobie „wcisnąć kitu” i poprosiłam o zweryfikowanie tej informacji. Centrala potwierdziła – oświadczenie należy złożyć, wpływy zapewnić ale nie muszę one pochodzić od pracodawcy. Dobra nasza. Poprosiłam jeszcze o wyłączenie komunikatów SMS (informujących o nadejściu przelewu itp.), ponieważ tylko 10 takich SMSów w miesiącu jest bezpłatnych, a kolejne kosztują 0,30zł. Konto założone, sprawa załatwiona. Tak myślałam.

 

Jednak po kilku dniach okazało się, że komunikaty SMS przychodzą nadal. Zadzwoniłam do banku, Pani przepraszała i tym razem skutecznie wyłączyła usługę. Ok, pomyłki zdarzają się najlepszym. Kolejnym problemem był dzienny limit operacji. Jeśli dobrze pamiętam ustawiony jest na poziomie 1000 zł. Chciałam wykonać większy przelew więc przeszukałam całe konto w bankowości elektronicznej i nie znalazłam takiej opcji. Okazuje się, że limity można podnieść wyłącznie za pośrednictwem serwisu telefonicznego lub w placówce. Według mnie to zbędne utrudnienie. Przebrnęłam przez serwis telefoniczny (wieki to trwało, jak zwykle). Tobie polecam zwiększenie limitów, jeśli tego potrzebujesz, już przy zakładaniu konta. Dalej obyło się bez żadnych problemów. Zapewniłam odpowiednie wpływy i premia wpłynęła na moje konto.

 

Przyszedł czas na zamykanie. Tym razem znów dał o sobie znać brak profesjonalizmu ze strony obsługi. Na początku wizyty dowiedziałam się, że nie mogę teraz zamknąć konta bo będę musiała zwrócić premię. Podobno mogę to zrobić dopiero po 12 miesiącach. Akurat. Kolejny raz poprosiłam o zapoznanie się z regulaminem. Pani przeczytała go ze dwa razy, skonsultowała z koleżanka i z helpdeskiem po czym stwierdziła, że mam rację. Przeprosiła za wprowadzenie w błąd uzasadniając to hasłem „bo w poprzedniej promocji tak było”. Później usłyszałam, że nie mogę zamknąć konta w tym oddziale, ponieważ założyłam je w innym. W tym miejscu moja cierpliwość się wyczerpała. Zarządałam natychmiastowego załatwienia tej sprawy. Udało się.

 

Mąż miał jeszcze jeden „przebój” przy zamykaniu konta. Poinformowano go, że przed 30 dni będzie miał dostęp do rachunku i będzie mógł korzystać z karty. Wrócił do domu (po ok. 30 minutach), zalogował się do bankowości internetowej, a tam nie było już żadnego rachunku! A na koncie pozostało ponad 1000zł, do których nie mógł się dostać, ponieważ karta również przestała działać. W oddziale przeproszono za wprowadzenie w błąd i wypłacono pieniądze w okienku.

 

Patrząc na wszystkie te niedogodności z perspektywy czasu wiem, że wielu problemów można uniknąć. Jeśli przy zakładaniu konta dopilnowałabym wyłączenia komunikatów SMS i zwiększenia limitów, a przy tym nie przejmowałabym się opiniami doradców, na temat tego co muszę zrobić, a czego nie mogę żeby otrzymać premię, to większość spraw przeszłaby całkiem gładko. Być może w innych oddziałach obsługa nie jest aż tak niekompetentna. Mimo wszystko wpadło dodatkowe 250zł (a nawet 500zł bo jeszcze premia męża) więc za takie pieniądze może warto się trochę zdenerwować?

Aneta Weiner

Najczęściej zadawane pytania

Z jakiego banku mogę przenieść konto?

Niestety nie wszystkie banki umożliwiają przeniesienie konta, poniżej znajdziej te które udostępniają tę opcję:
Alior Bank
Bank BGŻ BNP Paribas
Bank Millennium
Bank Ochrony Środowiska
Bank Pocztowy
Bank Polskiej Spółdzielczości
Bank Zachodni WBK
BPH
Citi Bank Handlowy
Deutsche Bank PBC
Euro Bank S.A.
Nest Bank S.A.
Getin Noble Bank
IDEA Bank
ING Bank Śląski
mBank
PEKAO
PKO BP
Plus Bank
Raiffeisen Polbank
Santander Consumer Bank
Spółdzielcza Grupa Bankowa
Svenska Handelsbanken
Volkswagen Bank
DZ Bank AG Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank
Skandinaviska Enskilda Banken AB S.A
DNB Bank Polska S. A. III O./Warszawa
Toyota Bank Polska S.A.

Przeniesienie konta w banku, którego nie ma na powyższej liście, nie jest możliwe.

Czy mogę przenieść konto jeśli założyłem je online?

Tak, ale ważne jest aby bank, z którego chcesz przenieść konto miał Twój wzór podpisu. Jeśli podpisywałeś umowę z kurierem lub w oddziale to nie ma problemu. Inaczej jest w przypadku weryfikacji za pomocą przelewu. W tym wypadku bank nie posiada Twojego podpisu i nie będzie mógł zweryfikować czy rzeczywiśie to Ty chcesz przenieść konto. Zanim rozpoczniesz procedurę przenosin udaj się do starego banku i złóż wzór podpisu.

Czy wpływy na konto muszą pochodzić od pracowadcy?
W życiu nie ma nic za darmo. Również bank nie daje Ci darmowych prezentów tylko nagrody za wykonanie określonych działań. A tak naprawdę płaci Ci za dołączenie do grona klientów i ułatwienie mu docierania do Ciebie z przeróżnymi ofertami. Na pewno będzie chciał Ci sprzedać dodatkowe ubezpieczenie, kredyt lub rozłożyć zadłużenie z karty kredytowej na raty. Na wszystkim co bankowi uda się Tobie sprzedać, może zarobić znaczne więcej niż warta jest nagroda, którą otrzymasz. Oczywiście, tylko od Ciebie zależy czy dasz bankowi zarobić. Nikt Cię do niczego nie zmusza, nie jesteś zobowiązany do podpisywania umów na jakiekolwiek dodatkowe produkty. Potraktuj nagrodę od banku jako zapłatę za przetestowanie działań banku, jego bankowości internetowej/mobilnej, rozwiązań technicznych. Jeśli będziesz zadowolony – zawsze możesz związać się z bankiem na dłużej. Jeśli nie – uciekaj do konkurencji (która też może Ci zapłacić za przetestowanie produktów).
Dlaczego bank daje mi coś za darmo? Jak to możliwe?
W życiu nie ma nic za darmo. Również bank nie daje Ci darmowych prezentów tylko nagrody za wykonanie określonych działań. A tak naprawdę płaci Ci za dołączenie do grona klientów i ułatwienie mu docierania do Ciebie z przeróżnymi ofertami. Na pewno będzie chciał Ci sprzedać dodatkowe ubezpieczenie, kredyt lub rozłożyć zadłużenie z karty kredytowej na raty. Na wszystkim co bankowi uda się Tobie sprzedać, może zarobić znaczne więcej niż warta jest nagroda, którą otrzymasz. Oczywiście, tylko od Ciebie zależy czy dasz bankowi zarobić. Nikt Cię do niczego nie zmusza, nie jesteś zobowiązany do podpisywania umów na jakiekolwiek dodatkowe produkty. Potraktuj nagrodę od banku jako zapłatę za przetestowanie działań banku, jego bankowości internetowej/mobilnej, rozwiązań technicznych. Jeśli będziesz zadowolony – zawsze możesz związać się z bankiem na dłużej. Jeśli nie – uciekaj do konkurencji (która też może Ci zapłacić za przetestowanie produktów).
Czy na pewno konta i karta są darmowe? Nie ma żadnych ukrytych opłat?
O wszystkich istotnych opłatach napisałam wyżej. Oczywiście – istnieją np. opłaty za wypłatę pieniędzy w oddziale czy wypłaty z zagranicznych bankomatów. Jeśli dokonujesz innych transakcji niż przelewy internetowe, płatności kartą w sklepach czy wypłaty w polskich bankomatach to zapoznaj się z Tabelą Opłat i Prowizji (wszystkie dokumenty znajdziesz na końcu tego wpisu) aby nic Cię nie zaskoczyło.
Jak długo muszę trzymać konto?

Wystarczy, że będziesz miał aktywne konto i kartę do czasu otrzymania nagrody. Póżniej – droga wolna. Uczestnictwo w promocji nie zobowiązuje Cię do dalszego korzystania z karty. Nie podpisałeś żadnej długoterminowej umowy. Możesz spokojnie zamknąć wszystkie produkty – nikt nie zabierze Ci Twojej nagrody.

Jak zamknąć konto?

Sposoby są dwa:

 • wyślij listem poleconym pismo rezygnacyjne
 • wybierz się do oddziału

Oba sposoby nie zajmują zbyt wiele czasu. Jeśli nie musisz przejeżdżać połowy miasta żeby trafić do placówki to polecam Ci tą drogę – jest nawet szybsza niż napisanie pisma i czekanie w kolejce do okienka pocztowego. Nie daj sobie wnówić, że nie możesz zamknąć konta bo będziesz musiał zwrócić premię – to nie prawda, a obsługa często bywa niedoinformowana.

Czy to bezpieczne? Ktoś wcześniej to sprawdził?

Rozumiem Twoje obawy. Ale nie bez powodu mówi się, że coś jest „bezpieczne jak w banku”. Banki mają dokładnie określone i spisane zasady działania. Również promocje są szczegółowo opisane w regulaminach. Wszystko musi być dokładnie tak jak tam napisano. Jeśli nie jest – składasz reklamację. Pamiętaj, że działalność banków w Polsce jest stale monitorowana przez odpowiednie służby. Nie ma tutaj miejsca na nadużycia. Gdy bank coś deklaruje to tak poprostu musi być.

Wielokrotnie, osobiście przetestowałam działanie promocji bankowych. Sprawdziła to również moja rodzina i znajomi. Dzięki promocjom bankowym moje konto „spuchło” o kilka tysięcy złotych (muszę sprawdzić dokładnie o ile – sama jestem ciekawa), a na półce pojawiły się różne gadżety (np. czytnik ebooków Kindle, fantastyczny!). Wnikliwie czytam regulaminy i wypełniam wszelkie warunki. Dzięki temu nigdy nie miałam żadnego problemu z otrzymaniem obiecanej premii czy nagrody. Prześwietlam dla Ciebie promocje, analizuję wszystkie aspekty i spisuję tutaj, abyś Ty nie musiał tego robić. Wykonaj wszystko dokładnie tak jak opisałam, a nagroda będzie Twoja. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub wątpliwości – pisz do mnie. będzie Twoja. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub wątpliwości – pisz do mnie.

Dokumentacja promocji

Ważne daty

do 31.12.2017

Złóż wniosek i załatw formalności w oddziale

w każdym z 3 kolejnych miesięcy

Zapewnij wpływy o łącznej wartości min. 3000 zł

do końca kolejnego miesiąca

Otrzymasz 200 zł premii
Komentarze
Polecam Ci również...
Share This