Masz niepotrzebne konto, które musiałbyś zamknąć ale jakoś nie możesz się za to zabrać? A może właśnie wpadła Ci premia (albo zdobędziesz ją niedługo) i mógłbyś pozbyć się tego rachunku? Świetnie, w takim razie nie zamykaj konta tylko przenieś je do Credit Agricole, a otrzymasz 200zł nagrody. Za Ciebie zamkną niepotrzebne konto, a Ty dostaniesz premię. Fajnie, co?
Skorzystałam z poprzedniej edycji tej promocji (wtedy premia wynosiła 250zł) i przytuliłam wypasiony przelew jednak nie obyło sie bez problemów. Szerzej o moich doświadczeniach z Credit Agricole przeczytasz w daleszej części wpisu.

Jeśli masz poniżej 27 lat to możesz skorzystać również z promocji „Mobilne 1 konto” i zgranąć dodatkowo 200zł! Szczegóły w tym wpisie.

Warunki promocji

p

Tylko nowi klienci

W promocji możesz wziąć udział jeśli w ciągu 12 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku nie posiadałeś konta w Credit Agricole.

Q

Nie zamykaj zbyt szybko

Konto osobiste i kartę możesz zamknąć dopiero po otrzymaniu premii. W przeciwnym razie nagroda nie zostanie wypłacona.

Zasady – krok po kroku

l

1. Wniosek

Do 31.03 wypełnij wniosek na dedykowanej stronie promocji (o tym które konto warto wybrać piszę w dalszej części wpisu) wraz z kartą debetową oraz wyraź zgodę na działania marketingowe banku oraz otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną.

2. Rozmowa z konsultantem

Konsultant banku zadzwoni do Ciebie w celu umówienia wizyty w banku. Polecam Ci zapisanie się od razu na konkretną godzinę dzięki czemu będziesz obsługiwany poza kolejnością. Wizyta w banku musi odbyć się w ciągu 7 dni od złożenia wniosku.

3. Wizyta w placówce

Złóż dyspozycję przeniesienia rachunku. W tym celu będziesz musiał podać numer rachunku i nazwę banku. Dodatkowo bank wymaga złożenia zlecenia przekazywania środków przez naszego pracodawcę. Spokojnie – jest to jedynie papierek, który bank prześle do pracowacy (lub gdziekolwiek indziej, możesz podać dowolne dane, a i tak nikt tego nie sprawdzi – sama to przetestowałam) z prośba o przelewanie Twojego wynagrodzenia na nowe konto. Pracodawca nie ma obowiązku zastosowania się do tej prośby, a wręcz nie powinien tego robić bez konsultacji z Tobą. Możesz zatem podać dane pracodawcy jednocześnie informując go aby to pismo wyrzucił do kosza.

e

4. Wykonaj 3 przelewy

Gdy konto zostanie przeniesiowe musisz jeszcze zapewnić wpływ w wysokości min. 3000zł w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych. Możesz zacząć wpłaty od miesiąca podpisania umowy lub od kolejnego. Pamiętaj jednak, że im szybciej spełnisz ten warunek tym wcześniej otrzymasz premię. Przelew może pochodzić z Twojego konta w innym banku, nie jest konieczne aby wpłat dokonywał Twój pracodawca (niezależnie od tego co powie Ci konsultant – regulamin jasno definuje wpływy). Pienądze nie muszę „leżeć” na rachunku w Credit Agricole, możesz je wypłacić tuż po zaksięgowaniu środków na rachunku.

5. Sprawdź konto

Do końca następnego miesiąca (po zaksięgowaniu trzeciego przelewu) otrzymasz od banku 200zł premii.

jak-pozbyc-sie-niepotrzebnego-konta-i-zdobyc-200zl-przenosiny-do-credit-agricole

Do końca promocji pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

1Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS czy Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM – które wybrać?

1Konto (dostępne dla osób do ukończenia 27. roku życia)

 • 0zł opłaty za konto – bezwarunkowo darmowe
 • 0zł (lub 2,90 zł) opłaty za kartę – z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 1 zł
 • 0zł za wypłaty gotówki w bankomatach w placówkach banku, BZ WBK 24 i Euronet
 • 0zł za komunikaty SMS informujące o wychodzących/przychodzących przelewach i płatnościach kartą

Konto PROSTOoszczędzające

 • 4,90 zł opłaty za konto
 • 3,90 zł opłaty za kartę
 • 0zł za wypłaty gotówki w bankomatach w placówkach banku
 • 0zł za 5 pierwszych komunikatów SMS informujące o wychodzących/przychodzących przelewach i płatnościach kartą, każdy kolejny to koszt 0,30zł, opcję warto wyłączyć w placówce już przy otwieraniu konta

Konto PROSTOoszczędzające PLUS

 • 0zł (lub 9,90 zł) opłaty za konto – z opłaty zwalnia wpływ w kwocie min. 1 500 zł (a dla osób, które nie ukończyły 30. roku życia: 1 000 zł)
 • 0zł (lub 7,90 zł) opłaty za kartę – z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 500 zł
 • 0zł za wypłaty gotówki w wszystkich bankomatach w kraju
 • 0zł za 10 pierwszych komunikatów SMS informujące o wychodzących/przychodzących przelewach i płatnościach kartą, każdy kolejny to koszt 0,30zł, opcję warto wyłączyć w placówce już przy otwieraniu konta

Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM

 • 0zł (lub 14,90 zł) opłaty za konto – z opłaty zwalnia wpływ w kwocie min. 10 000 zł
 • 0zł opłaty za kartę
 • 0zł za wypłaty gotówki w wszystkich bankomatach w kraju i za granicą
 • 0zł za komunikaty SMS informujące o wychodzących/przychodzących przelewach i płatnościach kartą

Jeśli masz mniej niż 27 lat to oczywiście wybierz 1Konto. W przeciwnym wypadku rozsądnie będzie wybrać Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub PREMIUM. W pierwszym musisz dodatkowo wykonywać kartą płatności na min. 500zł, a w drugim zapewnić wpływy na łączną kwotę min. 10 000zł. Nie musi to być jeden przelew – może być nawet 10 przelewów po 1000zł.

Przy zakładaniu konta warto również podnieść limity transakcji (nie można tego dokonać w bankowości elektronicznej).

Ile czasu zajmie spełnienie wszystkich warunków?

 1. Wypełnienie wniosku – 5 min.
 2. Rozmowa z konsultantem – 5 min.
 3. Wizyta w oddziale – podpisanie kilku dokumentów i uzupełnienie danych – 15 min.
 4. Przelewy na konto – 3 x 1min.

MINUT

Zatem czy opłaca się poświęcić chwilę na skorzystanie z promocji?
A gdybym zapytała czy chcesz zarabiać 400zł za godzinę pracy, to co byś odpowiedział?

 

Poprzednia edycja promocji przypadła na moment, gdy zgarnęłam premię od PKO i chciałam zamknąć to konto. Wiele się nie zastanawiając postanowiłam przytulić 250zł za przeniesienie (tyle dawali poprzednio). Wypełniłam wniosek online i umówiłam z konsultantem termin wizyty w placówce. Później udałam się do PKO złożyć wzór podpisu, ponieważ konto otwarłam przelewem weryfikacyjnym. Zajęło to dosłownie 3 minuty (byłam w szoku, żadnych kolejek i sprawna obsługa). Do tej pory wszystko szło gładko. W Credit Agricole kolejka była dość spora ale nie miało to dla mnie znaczenia, ponieważ wcześniej umówiłam się na konkretną godzinę i nie musiałam czekać. Od doradcy dowiedziałam się, że muszę zapewnić „wpływ wynagrodzenia” od prawcodawcy, którego dane podam w oświadczeniu. Dla mnie była to oczywista nieprawda, więc nie dałam sobie „wcisnąć kitu” i poprosiłam o zweryfikowanie tej informacji. Centrala potwierdziła – oświadczenie należy złożyć, wpływy zapewnić ale nie muszę one pochodzić od pracodawcy. Dobra nasza. Poprosiłam jeszcze o wyłączenie komunikatów SMS (informujących o nadejściu przelewu itp.), ponieważ tylko 10 takich SMSów w miesiącu jest bezpłatnych, a kolejne kosztują 0,30zł. Konto założone, sprawa załatwiona. Tak myślałam.

Jednak po kilku dniach okazało się, że komunikaty SMS przychodzą nadal. Zadzwoniłam do banku, Pani przepraszała i tym razem skutecznie wyłączyła usługę. Ok, pomyłki zdarzają się najlepszym. Kolejnym problemem był dzienny limit operacji. Jeśli dobrze pamiętam ustawiony jest na poziomie 1000zł. Chciałam wykonać większy przelew więc przeszukałam całe konto w bankowości elektronicznej i nie znalazłam takiej opcji. Okazuje się, że limity można podnieść wyłącznie za pośrednictwem serwisu telefonicznego lub w placówce. Według mnie to zbędne utrudnienie. Przebrnęłam przez serwis telefoniczny (wieki to trwało, jak zwykle). Tobie polecam zwiększenie limitów, jeśli tego potrzebujesz, już przy zakładaniu konta.Dalej obyło się bez żadnych problemów. Zapewniłam odpowiednie wpływy i premia wpłynęła na moje konto.

Przyszedł czas na zamykanie. Tym razem znów dał o sobie znać brak profesjonalizmu ze strony obsługi. Na początku wizyty dowiedziałam się, że nie mogę teraz zamknąć konta bo będę musiała zwrócić premię. Podobno mogę to zrobić dopiero po 12 miesiącach. Akurat. Kolejny raz poprosiłam o zapoznanie się z regulaminem. Pani przeczytała go ze dwa razy, skonsultowała z koleżanka i z helpdeskiem po czym stwierdziła, że mam rację. Przeprosiła za wprowadzenie w błąd uzasadniając to hasłem „bo w poprzedniej promocji tak było”. Później usłyszałam, że nie mogę zamknąć konta w tym oddziale, ponieważ założyłam je w innym. W tym miejscu moja cierpliwość się wyczerpała. Zarządałam natychmiastowego załatwienia tej sprawy. Udało się.

Mąż miał jeszcze jeden „przebój” przy zamykaniu konta. Poinformowano go, że przed 30 dni będzie miał dostęp do rachunku i będzie mógł korzystać z karty. Wrócił do domu (po ok. 30 minutach), zalogował się do bankowości internetowej, a tam nie było już żadnego rachunku! A na koncie pozostało ponad 1000zł, do których nie mógł się dostać, ponieważ karta również przestała działać. W oddziale przeproszono za wprowadzenie w błąd i wypłacono pieniądze w okienku.

Patrząc na wszystkie te niedogodności z perspektywy czasu wiem, że wielu problemów można uniknąć. Jeśli przy zakładaniu konta dopilnowałabym wyłączenia komunikatów SMS i zwiększenia limitów, a przy tym nie przejmowałabym się opiniami doradców, na temat tego co muszę zrobić, a czego nie mogę żeby otrzymać premię, to większość spraw przeszłaby całkiem gładko. Być może w innych oddziałach obsługa nie jest aż tak niekompetentna. Mimo wszystko wpadło dodatkowe 250zł (a nawet 500zł bo jeszcze premia męża) więc za takie pieniądze może warto się trochę zdenerwować?

Aneta Weiner

Najczęściej zadawane pytania

Z jakiego banku mogę przenieść konto?

Niestety nie wszystkie banki umożliwiają przeniesienie konta, poniżej znajdziej te które udostępniają tę opcję:
Alior Bank
Bank BGŻ BNP Paribas
Bank Millennium
Bank Ochrony Środowiska
Bank Pocztowy
Bank Polskiej Spółdzielczości
Bank Zachodni WBK
BPH
Citi Bank Handlowy
Deutsche Bank PBC
Euro Bank S.A.
Nest Bank S.A.
Getin Noble Bank
IDEA Bank
ING Bank Śląski
mBank
PEKAO
PKO BP
Plus Bank
Raiffeisen Polbank
Santander Consumer Bank
Spółdzielcza Grupa Bankowa
Svenska Handelsbanken
Volkswagen Bank
DZ Bank AG Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank
Skandinaviska Enskilda Banken AB S.A
DNB Bank Polska S. A. III O./Warszawa
Toyota Bank Polska S.A.

Niestety przeniesienie konta w banku, którego nie ma na powyższej liście, nie jest możliwe.

Czy mogę przenieść konto jeśli założyłem je online?

Tak, ale ważne jest aby bank, z którego chcesz przenieść konto miał Twój wzór podpisu. Jeśli podpisywałeś umowę z kurierem lub w oddziale to nie ma problemu. Inaczej jest w przypadku weryfikacji za pomocą przelewu. W tym wypadku bank nie posiada Twojego podpisu i nie będzie mógł zweryfikować czy rzeczywiśie to Ty chcesz przenieść konto. Zanim rozpoczniesz procedurę przenosin udaj się do starego banku i złóż wzór podpisu.

Czy wpływy na konto muszą pochodzić od pracowadcy?

Nie. W regulaminie wyraźnie jest napisane, że wymagane są wpływy w wysokości min. 3000zł, które mogą pochodzić z innego konta klienta. Co prawda bank nieco zawile przedstawia sprawę zaświadczenia i deklarowanej wpłaty „wynagrodzenia” jednak wystarczy wnikliwe zapoznanie się z regulaminem aby nie mieć co do tego wątpliwości. Bank bardzo chciałby aby Twoja wypłata wpływała na nowe konto jednak nie zmusza Cię do tego. Bardzo możliwe, że konsultant będzie twierdził coś zupełnie innego jednak wtedy każ mu przeczytać regulamin promocji. 🙂

Dlaczego bank daje mi coś za darmo? Jak to możliwe?

W życiu nie ma nic za darmo. Również bank nie daje Ci darmowych prezentów tylko nagrody za wykonanie określonych działań. A tak naprawdę płaci Ci za dołączenie do grona klientów i ułatwienie mu docierania do Ciebie z przeróżnymi ofertami. Na pewno będzie chciał Ci sprzedać dodatkowe ubezpieczenie, kredyt lub kartę kredytową. Na wszystkim co kupisz, bank może zarobić znaczne więcej niż warta jest nagroda, która otrzymasz. Oczywiście tylko od Ciebie zależy czy dasz bankowi zarobić. Nikt Cię do niczego nie zmusza, nie jesteś zobowiązany do podpisywania umów na jakiekolwiek dodatkowe produkty. Potraktuj nagrodę jako zapłatę za przetestowanie działań banku, jego bankowości internetowej/mobilnej, rozwiązań technicznych. Jeśli będziesz zadowolony – zawsze możesz związać się z nim na dłużej. Jeśli nie – uciekaj do konkurencji (która też może Ci zapłacić za przetestowanie produktów).

Nie ma żadnych ukrytych opłat?

O wszystkich istotnych opłatach napisałam wyżej. Oczywiście – istnieją np. opłaty za wypłatę pieniędzy w oddziale czy wypłaty z zagranicznych bankomatów. Jeśli dokonujesz innych transakcji niż przelewy internetowe, płatności kartą w sklepach czy wypłaty w polskich bankomatach to zapoznaj się z Tabelą Opłat i Prowizji (wszystkie dokumenty znajdziesz na końcu tego wpisu) aby nic Cię nie zaskoczyło.

Jak długo muszę trzymać konto?

Wystarczy, że będziesz miał aktywne konto i kartę do czasu otrzymania nagrody. Póżniej – droga wolna. Uczestnictwo w promocji nie zobowiązuje Cię do dalszego korzystania z karty. Nie podpisałeś żadnej długoterminowej umowy. Możesz spokojnie zamknąć wszystkie produkty – nikt nie zabierze Ci Twojej nagrody.

Jak zamknąć konto?

Sposoby są dwa:

 • wyślij listem poleconym pismo rezygnacyjne
 • wybierz się do oddziału

Oba sposoby nie zajmują zbyt wiele czasu. Jeśli nie musisz przejeżdżać połowy miasta żeby trafić do placówki to polecam Ci tą drogę – jest nawet szybsza niż napisanie pisma i czekanie w kolejce do okienka pocztowego. Nie daj sobie wnówić, że nie możesz zamknąć konta bo będziesz musiał zwrócić premię – to nie prawda, a obsługa często bywa niedoinformowana.

Czy to bezpieczne? Ktoś wcześniej to sprawdził?

Rozumiem Twoje obawy. Ale nie bez powodu mówi się, że coś jest „bezpieczne jak w banku”. Banki mają dokładnie określone i spisane zasady działania. Również promocje są szczegółowo opisane w regulaminach. Wszystko musi być dokładnie tak jak tam napisano. Jeśli nie jest – składasz reklamację.
Wielokrotnie, osobiście przetestowałam działanie promocji bankowych. Sprawdziła to również moja rodzina i znajomi. Dzięki promocjom bankowym moje konto „spuchło” o kilka tysięcy złotych (muszę sprawdzić dokładnie o ile – sama jestem ciekawa) a na półce pojawiły się różne gadżety (np. czytnik ebooków Kindle, fantastyczny!). Wnikliwie czytam regulaminy i wypełniam wszelkie warunki. Dzięki temu nigdy nie miałam żadnego problemu z otrzymaniem obiecanej premii czy nagrody. Prześwietlam dla Ciebie promocje, analizuję wszystkie aspekty i spisuję tutaj abyś Ty nie musiał tego robić. Wykonaj wszystko dokładnie tak jak opisałam, a nagroda będzie Twoja. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub wątpliwości – pisz do mnie.

Dokumentacja promocji

Ważne daty

31.03.2017

Złóż wniosek

w ciągu 7 dni

załatw formalności w oddziale

w każdym z 3 kolejnych miesięcy

zapewnij wpływy o łącznej wartości min. 3000zł

do końca kolejnego miesiąca

otrzymasz 200zł premii

Komentarze
Polecam Ci również...
Share This