Edukacja finansowa.

 

Kwestia, której szkoły w zasadzie nie poruszają. Co prawda, istnieje przedmiot „podstawy przedsiębiorczości”, jednak na tych lekcjach nie można się dowiedzieć jak działa bank, skąd biorą się pieniądze czy jak obliczyć rzeczywiste oprocentowanie kredytu. Skoro nie szkoła, to może rodzice powinni nas wprowadzić w świat finansów? Tak byłoby najlepiej, jednak tutaj czyha potężny demon o imieniu O Pieniądzach Się Nie Rozmawia.

 

Nikt mnie nie nauczył więc skąd mam wiedzieć?

 

Doskonale wiesz jaka jest odpowiedź na to pytanie. Sam musisz się nauczyć. No dobra, nie tak całkiem sam. Pomogę Ci. Wezmę Cię za rękę i poprowadzę przez świat finansów. Wystarczy tylko, że mi na to pozwolisz czytając wpisy z tej serii.

 

Zapowiedź serii

 

Regularnie będą zamieszczać kolejne wpisy pomagające zrozumieć działanie banków, rachunków, lokat, kredytów oraz wielu innych produktów. Zacznę od tematu, który budzi bliżej nieokreślony strach i równie silne zainteresowanie. Poskromimy wspólnie karty kredytowe.

 

Więc czytaj, ucz się, pytaj.

 

Wiesz dlaczego pytania są tak ważne w procesie uczenia? Samo czytanie nie ma sensu, jeśli nie rozumiesz tego co czytasz. Podstawą jest pełne zrozumienie zagadnienia. Zanim zadasz pytanie przeczytasz wybrane części tekstu (lub nawet całość) jeszcze raz aby się upewnić, że czegoś nie przeoczyłeś. I zrobisz to bardzo uważnie. Zadając pytanie zaangażujesz się osobiście, dzięki czemu dużo lepiej zapamiętasz odpowiedź.

 

Masz pytania?

 

Śmiało komentuj lub pisz do mnie. Chcę żeby ta seria odpowiadała na wszystkie pytania jakie przyjdą Ci do głowy (a także na te, o których nawet byś nie pomyślał). Jest jakiś temat, o którym bardzo chciałbyś przeczytać? Coś Cię nurtuje? Daj znać.

Komentarze
Polecam Ci również...
Share This