Całkiem niedawno kończyła się moja umowa abonamentowa z jedną z sieci telekomunikacyjnych. Jak zwykle w takich sytuacjach, zadzwonił do mnie uprzejmy pan z super-hiper-wspaniałą ofertą. Przynajmniej on twierdził, że jest cudowna. Ja wiedziałam, że nowym klientom oferują dużo lepsze warunki. Niestety, miły pan nie mógł przygotować dla mnie równie dobrej oferty. No tak,

klient złapany to klient olany.

Cała historia zakończyła się przeniesieniem do mniejszego operatora. Ostateczną decyzję podjęłam nie dlatego, że było taniej, a dlatego, że traktował aktualnych i nowych klientów jednakowo. Stary operator chciał wciskać mi gorsze oferty dlatego, że już byłam „jego”. Nowy – oferował bezpłatną zmianę warunków na lepsze, gdy tylko takie pojawią się w ofercie.

Zmiany idą

Na szczęście część banków również zaczęła podążać drogą lojalności. Oferty dla aktualnych klientów pojawiają się niemal tak często jak promocje dla nowych.

Sam sprawdź co przygotował Twój bank zaglądając do działu Małe oszczędności dla aktualnych klientów banku. 
Np. obecnie można zgarnąć 30 zł od banku Millennium, 40 zł od mBanku czy 150 zł od BZ WBK.

ING w natarciu

Niezrównany w konkurencji „doceń swojego klienta” okazuje się ING Bank Śląski. Obecnie trwają aż 4 promocje dla obecnych klientów. Do odebrania jest łącznie nawet 325 zł! Oczywiście wszystkie oferty prześwietlam poniżej, abyś mógł z nich łatwo skorzystać.

Promocja 1.
30 zł za 3 płatności BLIK

O tej ofercie pisałam już na blogu więc  wspomnę tylko po krótce zasady:

1. Zapisz się na stronie promocji

2. W bankowości internetowej sprawdź czy masz wyrażoną zgodę na przetwarzanie danych marketingowych (Dane i ustawienia – > Komunikacja z bankiem (zgody marketingowe)) i w razie potrzeby zaznacz ją. Zgody nie odwołuj do czasu otrzymania premii.

3. Do 06.04 3 razy zrób zakupy w internecie za min. 10 zł i zapłać BLIKiem.

4. Do 20.04 na Twoim koncie pojawi się 30 zł.

Promocja 2.
5% zwrotu za płatności BLIK (max. 75 zł)

Ta promocja jest nieco rozciągnięta w czasie ale sumarycznie premia jest niezła.

1. Zapisz się na stronie promocji

2. W bankowości internetowej sprawdź czy masz wyrażoną zgodę na przetwarzanie danych marketingowych (Dane i ustawienia – > Komunikacja z bankiem (zgody marketingowe)) i w razie potrzeby zaznacz ją. Zgody nie odwołuj do czasu otrzymania premii.

3. Od 1.03 do 28.06 płać BLIKiem za zakupy w internecie. Ważne abyś zapłacił za zakupy choć raz w każdym z trzech miesięcy.

4. Zapewnij wpływ „wynagrodzenia” na kwotę min. 1000 zł w każdym z trzech miesięcy. Przelew z tytułem „wynagrodzenie” dokonany z konta innej osoby w innym banku zwykle wystarcza.

5. Do 10.08 bank zwróci Ci 5% wartości transakcji z 3 miesięcy, w których wydasz najwięcej. Maksymalny zwrot to 25 zł za miesiąc i 75 zł za 3 miesiące.

Promocja 3.
120 zł za wpływ pensji

Promocja bardzo prosta do spełnienia jeśli możesz poprosić pracodawcę o przelew wynagrodzenia na konto w ING. Jeśli nie, to nic straconego – wykonaj przelew z tytułem „wynagrodzenie” dokonany z konta innej osoby w innym banku. To zwykle się sprawdza. Koniecznie musi to być inna osoba (bo inaczej bank będzie wiedział, że przelewasz pieniądze sam sobie) i w innym banku (bo wtedy nie można zweryfikować czy jest to konto prywatne czy firmowe). Jeśli sam będziesz dokonywał wpływów to premia wyniesie 100 zł.

1. Zapisz się na stronie promocji

2. W bankowości internetowej sprawdź czy masz wyrażoną zgodę na przetwarzanie danych marketingowych (Dane i ustawienia – > Komunikacja z bankiem (zgody marketingowe)) i w razie potrzeby zaznacz ją. Zgody nie odwołuj do czasu otrzymania premii.

3. Do końca maja złóż dyspozycję przelewu wynagrodzenia w systemie bankowym ING. Możesz pominąć ten krok (wtedy zamiast 120 zł otrzymasz 100 zł premii).

4. Zapewnij wpływ „wynagrodzenia” na kwotę min. 1000 zł w 4 kolejnych miesiącach. Ostatni wpływ musi być zaksięgowany najpóźniej 30.09.

5. Do 31.10 bank przeleje premię na Twoje konto.

W powyższych promocjach wymagane jest otrzymanie zaproszenia od banku (np. przez wiadomość w bankowości internetowej). Jednak nawet jeśli takiego zaproszenia nie otrzymałeś to warto spróbować.
Może się uda. 🙂

Promocja 4.
100 zł za regularne inwestowanie

Ostatnia promocja jest specyficzna, ponieważ nie chodzi tutaj o przelewy czy płatności, a o zakup jednostek funduszu inwestycyjnego. Sam możesz wybrać czy chcesz kupić coś ryzykownego czy bezpiecznego. Sama wzięłam udział w poprzedniej edycji tej promocji i uznałam, że zależy mi na pewnym zysku. Wybrałam fundusz Investor Płynna Lokata i na koniec promocji byłam kilkanaście groszy do przodu 😉 + 100 zł premii. Równie bezpieczną opcją może być np. ING Pakiet Ostrożny.

W promocji możesz wziąć udziął jeśli na dzień 19.02.2018 nie posiadałeś żadnych jednostek funduszy w ING. Pozostałe warunki są bardzo proste:

1. Do 15.04 zgłoś się do promocji (w bankowości internetowej dział Oferta ING).

2. Wypełnij ankietę inwestycyjną (wymaganą przez prawo) oraz podpisz umowę z bankiem o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia jednostek funduszy.

3. Złóż zlecenie regularnego inwestowania na kwotę min. 150 zł. Wybrana przez Ciebie kwota będzie co miesiąc automatycznie pobierana z Twojego konta. Takie zlecenie musi zostać zrealizowane min. 3 razy do 29.06. To znaczy, że przynajmniej 3 krotnie muszą zostać zakupione jednostki wybranego funduszu. Zlecenie musisz utrzymać do dnia wypłaty premii – później możesz je anulować.

4. Do 16.07 bank przeleje premię 100 zł na Twoje konto.

Domyślam się, że ta promocja może rodzić wiele wątpliwości. Nie chcę tutaj rozstrząsać wszystkich niuansów (bo i tak ten wpis jest już bardzo długi), więc zachęcam Cię do kontaktu ze mną (mailowo lub za pośrednictwem czatu w prawym dolnym rogu strony). Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Komentarze
Polecam Ci również...
Share This