Niedawno pisałam o promocji Credit Agricole, w której można zgarnąć 200zł za przeniesienie niepotrzebnego konta. Nie masz niepotrzebnego konta? Załóż je i od razu przenieś! Jeśli nie wiesz, jakie wybrać to napisz do mnie.

Okazuje się, że można połączyć przenoszenie konta z nową promocją Mobile 1Konto i zgarnąć w sumie, aż 400zł! Tak, 400zł za jedno konto bankowe. Credit Agricole tym posunięciem miażdzy konkurencję. Jest tylko jeden haczyk – z promocji mogą skorzystać tylko osoby przed 27 rokiem życia, ponieważ 1Konto jest rachunkiem dla młodych. Jeśli już niedługo kończysz 27 lat to możesz wziąć udział w promocji i premia zostanie Ci wypłacona w całości, jednak konto po Twoich urodzinach zostanie automatycznie przekształcone w konto PROSTOoszczędzające PLUS.

Najpierw powiem Ci jak wygląda najnowsza promocja 1Konta (możesz z niej skorzystać nie przenosząc konta i zgarnąć „tylko” 200zł). Na końcu wpisu informuję jak połączyć obie promocje i zgarnąć 400zł premii.

Warunki promocji

p

Tylko "nowi klienci"

W promocji możesz wziąć udział jeśli w po 01.12.206r nie posiadałeś konta w Credit Agricole. Niestety promocja siekierowana jest tylko dla młodych, do 27 roku życia.

Q

Nie zamykaj zbyt szybko

Konto osobiste i kartę możesz zamknąć dopiero po 12 miesiącach od otwarcia. Jeśli zamkniesz wcześniej, bank może zarządać zwrotu wypłaconych premii.

Zasady – krok po kroku

l

1. Wniosek

Wypełnij wniosek na dedykowanej stronie promocji  (lub w oddziale) wraz z kartą debetową oraz wyraź zgodę na działania marketingowe banku oraz otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i zaakceptuj regulamin promocji.

2. Rozmowa z konsultantem

Konsultant banku zadzwoni do Ciebie w celu umówienia wizyty w banku (lub wizyty kuriera). Polecam Ci zapisanie się od razu na konkretną godzinę dzięki czemu będziesz obsługiwany poza kolejnością.

3. Wizyta w placówce / kurier

Podpisz umowę w oddziale lub u kuriera.

e

4. Wpływ i 3 przelewy

W każdym miesiącu (premię otrzymasz w 10 kolejnych miesiącach, zaczynając od kolejnego miesiąca po podpisaniu umowy) musisz:
1. Zapewnić wpływy na kwotę min. 500zł (istotne jest tylko zaksięgowanie pieniędzy na koncie, nie musisz ich tam trzymać).
2. Wykonać 3 przelewy przez aplikacje mobilną. Ważne żebyś nie wykonywał przelewów na inne Twoje konto w Credit Agricole.

5. Sprawdź konto

Co miesiąc będziesz otrzymywał 20zł za spełnienie warunków. W sumie możesz otrzymać 10 premii czyli 200zł.

Do końca promocji pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

1Konto – ile kosztuje?

1Konto (dostępne dla osób do ukończenia 27. roku życia)

  • 0zł opłaty za konto – bezwarunkowo darmowe
  • 0zł (lub 2,90 zł) opłaty za kartę – z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 1 zł
  • 0zł za wypłaty gotówki w bankomatach w placówkach banku, BZ WBK 24 i Euronet
  • 0zł za komunikaty SMS informujące o wychodzących/przychodzących przelewach i płatnościach kartą

Przy zakładaniu konta warto również podnieść limity transakcji (nie można tego dokonać w bankowości elektronicznej).

Bank odprowadzi podatek

W tej promocji bank postąpił inaczej niż zwykle i nie skorzystał z nieopodatkowaniej sprzedaży premiowej. Co to dla Ciebie oznacza? Na Twoje konto będzie wpływało 25zł, ale 5zł od razu zostanie potrącone w ramach podatku (podobnie jak się to dzieje przy naliczaniu odsetek z lokat). Nie musisz tego podatku rozliczać w PIT. Nic nie musisz z nim robić. Bank sam odprowadzi należny podatek i rozliczy go.

Jak połączyć promocje i zgarnąć 2 x 200zł?

Najpierw złóż wniosek i postępuj tak jak opisałam to w promocji z przeniesieniem konta. Pamiętaj, że tamta promocja trwa tylko do 31.03, więc nie ma na co czekać.
W banku informujesz, że chcesz skorzystać jeszcze z promocji „Mobilne 1Konto” i poświadczasz zapoznanie się z regulaminem promocji. Spodziewam się, że obsługa nie będzie specjalnie doinformowana. Jeśli otrzymasz odpowiedź „nie da się tego zrobić” poproś, aby zadzwoniono do helpdesku i potwierdzono tą informację. Konsultanci z infolinii twierdzą, że można łaczyć promocje, a same regulaminy nie wykluczają takiej opcji. Zatem twardo broń swojego.

Dalej musisz tylko spełniać warunki obu promocji (3 przelewy mobilne miesięcznie, wpływy min. 3000zł w pierwszych 3 miesiącach, a później 500zł).

Pamiętaj o utrzymaniu konta przez min. 12 miesięcy. Nie będzie to szczególnie trudne, bo w końcu zakładasz darmowy rachunek. Z karty możesz zrezygnować, gdy otrzymasz ostatnią premię.

Warunki promocji z przeniesieniem konta są nieco skomplikowane, a „doradcy” CA nie spieszą z pomocą, dlatego jeśli masz jakieś pytania to śmiało, napisz do mnie mail, skontaktuj się przez facebook lub napisz komentarz do tego wpisu. Chętnie pomogę i wyjaśnię wszelkie wątpliwości.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego bank daje mi coś za darmo? Jak to możliwe?

W życiu nie ma nic za darmo. Również bank nie daje Ci darmowych prezentów tylko nagrody za wykonanie określonych działań. A tak naprawdę płaci Ci za dołączenie do grona klientów i ułatwienie mu docierania do Ciebie z przeróżnymi ofertami. Na pewno będzie chciał Ci sprzedać dodatkowe ubezpieczenie, kredyt lub kartę kredytową. Na wszystkim co kupisz, bank może zarobić znaczne więcej niż warta jest nagroda, która otrzymasz. Oczywiście tylko od Ciebie zależy czy dasz bankowi zarobić. Nikt Cię do niczego nie zmusza, nie jesteś zobowiązany do podpisywania umów na jakiekolwiek dodatkowe produkty. Potraktuj nagrodę jako zapłatę za przetestowanie działań banku, jego bankowości internetowej/mobilnej, rozwiązań technicznych. Jeśli będziesz zadowolony – zawsze możesz związać się z nim na dłużej. Jeśli nie – uciekaj do konkurencji (która też może Ci zapłacić za przetestowanie produktów).

Nie ma żadnych ukrytych opłat?

O wszystkich istotnych opłatach napisałam wyżej. Oczywiście – istnieją np. opłaty za wypłatę pieniędzy w oddziale czy wypłaty z zagranicznych bankomatów. Jeśli dokonujesz innych transakcji niż przelewy internetowe, płatności kartą w sklepach czy wypłaty w polskich bankomatach to zapoznaj się z Tabelą Opłat i Prowizji (wszystkie dokumenty znajdziesz na końcu tego wpisu) aby nic Cię nie zaskoczyło.

Jak długo muszę trzymać konto?

Wystarczy, że będziesz miał aktywne konto i kartę przez 12 miesięcy od daty założenia. Póżniej – droga wolna. Uczestnictwo w promocji nie zobowiązuje Cię do dalszego korzystania z karty. Nie podpisałeś żadnej długoterminowej umowy. Możesz spokojnie zamknąć wszystkie produkty – nikt nie zabierze Ci Twojej nagrody.

Jak zamknąć konto?

Sposoby są dwa:

  • wyślij listem poleconym pismo rezygnacyjne
  • wybierz się do oddziału

Oba sposoby nie zajmują zbyt wiele czasu. Jeśli nie musisz przejeżdżać połowy miasta żeby trafić do placówki to polecam Ci tą drogę – jest nawet szybsza niż napisanie pisma i czekanie w kolejce do okienka pocztowego. Nie daj sobie wnówić, że nie możesz zamknąć konta bo będziesz musiał zwrócić premię – to nie prawda, a obsługa często bywa niedoinformowana.

Czy to bezpieczne? Ktoś wcześniej to sprawdził?

Rozumiem Twoje obawy. Ale nie bez powodu mówi się, że coś jest „bezpieczne jak w banku”. Banki mają dokładnie określone i spisane zasady działania. Również promocje są szczegółowo opisane w regulaminach. Wszystko musi być dokładnie tak jak tam napisano. Jeśli nie jest – składasz reklamację.
Wielokrotnie, osobiście przetestowałam działanie promocji bankowych. Sprawdziła to również moja rodzina i znajomi. Dzięki promocjom bankowym moje konto „spuchło” o kilka tysięcy złotych (muszę sprawdzić dokładnie o ile – sama jestem ciekawa) a na półce pojawiły się różne gadżety (np. czytnik ebooków Kindle, fantastyczny!). Wnikliwie czytam regulaminy i wypełniam wszelkie warunki. Dzięki temu nigdy nie miałam żadnego problemu z otrzymaniem obiecanej premii czy nagrody. Prześwietlam dla Ciebie promocje, analizuję wszystkie aspekty i spisuję tutaj abyś Ty nie musiał tego robić. Wykonaj wszystko dokładnie tak jak opisałam, a nagroda będzie Twoja. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub wątpliwości – pisz do mnie.

Dokumentacja promocji

Ważne daty

30.06.2017

Złóż wniosek i podpisz umowę

w każdym z 10 kolejnych miesięcy

zapewnij wpływy o łącznej wartości min. 500zł i wykonaj 3 przelewy mobilne

do końca kolejnego miesiąca

otrzymasz 20zł premii (w sumie będzie ich 10)

Komentarze
Polecam Ci również...
Share This